Hosting dla sklepów

Sklepy internetowe są rozbudowaną, wielofunkcyjną platformą, która ma za zadanie przechowywać ogromne zasoby informacji, takich jak produkty, zamówienia, wiadomości z formularzy kontaktowych itp. W związku z tym sklepy e-commerce powinny posiadać hosting dostosowany do rodzaju prowadzonej sprzedaży. Jako doświadczona firma hostingowa oferujemy hosting dla sklepów online, który wytrzyma duży ruch na stronie i będzie działał stabilnie bez zastrzeżeń.

Najczęstszym problemem w przypadku hostingu dla sklepów internetowych jest przeciążenie serwera. Nasz hosting dla sklepów wytrzyma każdy wzmożony ruch użytkowników. Sklep internetowy na naszym hostingu oparty o PrestaShop będzie działał bez zastrzeżeń – strona będzie ładowała się szybko, co z pewnością przełoży się na konwersje.


Jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego?

Serwer dla sklepu internetowego powinien być solidny i szybki. Dlaczego? Tego typu platformy zużywają bardzo dużo transferu, głównie ze względu na ogromną ilość przechowywanych plików. Poza tym sklep internetowy jest każdego dnia odwiedzany przez ogromną liczbę użytkowników, którzy nie tylko przeglądają produkty/usługi, ale także dokonują zamówień. W związku z tym warto zadbać o to, aby sklep funkcjonował prawidłowo.


Hosting PrestaShop

Zastanawiasz się, jak dobrze wybrać hosting dla sklepu PrestaShop? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy zadbać o to, aby hosting dla sklepu online był szybki, wydajny i dostępny. Takie cechy posiada hosting SSD, dlatego wiele sklepów wybiera ten typ hostingu.

Wybierając nasz hosting PrestaShop, klient może być pewny, że jego sklep internetowy będzie działał szybko, stabilnie i bezpiecznie. Sklep internetowy powinien funkcjonować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, dlatego serwer dla sklepu powinien być także bezawaryjny.


Hosting SSD dla sklepu opartego na PrestaShop

Szybkość działania witryny to najważniejsza kwestia, która powinna być brana pod uwagę przy wyborze odpowiedniego hostingu dla sklepu online. To właśnie szybkość ładowania strony jest kluczowa w przypadku sklepu, ponieważ w dużej mierze przekłada się to na konwersje w postaci, np. zakupu produktu, rejestracji użytkownika itp. W związku z tym dla sklepów internetowych najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie hostingu SSD. Hosting SSD dla sklepów PrestaShop polecany jest zarówno dla małych, jak i większych sklepów.

Jeśli nie zadbamy o odpowiednio szybki hosting dla sklepu internetowego, po jakimś czasie zauważymy, że sklep zacznie się wieszać, podstrony z produktami będą się bardzo długo ładować, a w najgorszym przypadku sklep może zwyczajnie przestać działać.


Hosting dla sklepów online powinien zapewnić:

  • dużą przestrzeń dyskową,
  • szybkość wczytywania strony,
  • zmianę wersji PHP,
  • stały dostęp do usługi,
  • wykonywanie kopii zapasowych.

Wszystkie wyżej wskazane parametry należy wziąć pod uwagę, kiedy rozważamy wykupienie hostingu. Tak naprawdę wiele zależy od tego, czy sklep jest bardzo rozbudowany, czyli posiada wiele produktów w różnych wariantach do wyboru, czy zdjęcia produktów wykonane są w wysokiej rozdzielczości itp.

Podjęcie decyzji co do wyboru odpowiedniego hostingu dla sklepu online może więc niektórym sprawić problem. Jeśli nie wiesz, jaki hosting wybrać dla swojego sklepu internetowego, masz pytania, wątpliwości, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz. Oferujemy fachowy konsulting w zakresie wyboru odpowiedniego hostingu dla małych i większych sklepów, dlatego każdemu klientowi doradzimy, jaki serwer dla sklepu będzie najlepszy. Jeśli interesuje Cię współpraca z naszą firmą hostingową, już teraz nawiąż z nami kontakt telefoniczny, mailowy lub odwiedź nas osobiście.